Bostancıda güvenlik sistemleri
Firma Vitrini
Sponsor Firma
Web Tasarım

Yensav Bilişim Armut

Profesyonel bir yaklaşım ve uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz.

TEKLİF AL
Armut
katkısız doğal tarhana

Tarsı Tarhana

Buradasınız : Anasayfa>> Firma Vitrini, Gümüş Firma, Yeme İçme >>Tarsı Tarhana>>

Tarsı Tarhana
4.7 (93.33%) 3 puans

Her anne babanın kıymetlisidir yavrusu. Herşeyin en güzeline layıktır o minik bedenler. TARSI’nın hikayesi de buradan başlar. Yavrusunu doğal, katkısız ve besleyici gıdalarla büyütebilme kaygısından.

Yoğun tempoda çalışan bir annenin oğlu için “ bugün sadece tarhana çorbası içti” repliğini neredeyse her gün duymaya başlaması sonrasında içini kaplayan enteresan bir huzur hali TARSI’nın varolmasına neden olmuştur. Bu huzur halini de anneler çok iyi bilirler. Diğer bir deyişle annelerin “az yedi ama öz yedi modu” Bu halin artarak çoğalması, TARSI’nın ilk ve şimdilik tek hedefidir.

Mimar Sinan Mah. Üsküdar Cad. B1 Blok No: 107 Ataşehir / İstanbul
+90 532 270 88 56
+90 532 270 88 56
info@tarsitarhana.com
www.tarsitarhana.com

Katkısız Tarhana

Tarsı tarhana ekibi olarak amacımız çocuklarımızın taze ve yararlı vitaminlerinden yoksun kalmamış doğal lezzetleri bu gelişen dünyada ve metropolleşen ülkede bu nimetlerden yoksun kalmamaları için üretmekyeyiz.

Katkısız tarhana ürünlerimiz hiçbir katkı maddesi içermeden tamamen doğal olarak ürettiğimiz bir üründür.Bilindiği üzere katkısız tarhana günümüzde çok sevilmesiyle birlikte geçmişten beri kullanılan eski bir gıdamızdır.Yıllardır özellikle kış aylarında sofralarımızdan eksik olmayan katkısız tarhana çorbası, besleyici özellikleriyle birlikte içerisinde doğal besinler desteği ile evlerimizin vazgeçilmez çorbaları arasındadır.

Katkısız tarhana toz halinde olduğu için uzun süreli mutfaklarımızın raflarında kolayca saklanabilmektedir.Katkısız tarhana çorbamızın hazırlanışı kolaydır.Piyasa da bir çok çorba çeşidi vardır ve kimisi katkı maddesi katılarak kimisi doğal olmayan yollardan hazırlanarak sofralarımıza gelmektedir.Bu tür çorba çeşitlerini sağlığımız açısından tercih etmeyelim. Biz Anadolu insanların yıllardır bildiği yıllardır kullandığı , kışları çoğu insanımızın vazgeçemediği doğal yollardan sofralarımıza gelen katkısız tarhana çorbalarımızı tercih edelim.Kalplerimizden sevgi ve mutluluklarımız evlerimizden katkısız tarhanalarımız eksik olmasın siz çorba severler.

Tarhana nedir ?

Tarhana tamamen biz Türklere ait özgü bir gıdadır.Yaz ayları boyunca üretilir ve kış zamanı tamamen stok haline getirilir.Doğal yollar ile üretilmesi ve kokusu sayesinde ülkemizde çokça tercih edilen bir çorba çeşididir.Katkısız tarhanalar tamamen doğal ürünler katılarak yapılmaktadır.Kolay pişirilir ve kolayca sindirilir.Katkısız tarhanalar her öğün yenilebilir Tarhana nasıl hazırlanır ? Katkısız tarhana yörelere göre az da farklılık göstermesine rağmen genellikle kabuğu tamamen soyulmuş buğday kırması domates süt kırmızı biber ve çeşitli baharatların karıştırılmasıyla ortaya çıkan hamur tamamen mayalanmaya bırakılır.Mayalanma bittikten sonra katkısız tarhanalar küçük küçük parçalar halinde temiz bir bez üzerine serilerek kurutulur.Bu süreç esnasında bekleme süresi tarhana çeşitlerine göre farklılık gösterebilir. Bekleme süresi en uzun olan katkısız tarhana ekşi tarhanadır . Daha az bekletilen katkısız tarhana ise tatlı tarhanadır .Kurutulduktan sonra katkısız tarhanamız toz haline getirilip kış ayları için sofralarımız vazgeçilmez lezzeti olur. Katkısız tarhanalarımız bir çok çeşidi vardır .

Bunlar ;
1-Domates tarhanası 2-Yoğurt Tarhanası 3-Göce Tarhanası . Bu çeşit katkısız tarhanalarımızın dışında yörelerimize göre farklılık gösteren tarhanalarımız da vardır.Kimi zaman aynı isimle anılır kimi zaman yörelerimizin hazırlanış ve söyleyiş tarzlarına göre isimlerinde farklılık gösterenler vardır.Fakat en bilinen katkısız tarhanalarımız bunlardır.

Firma Vitrini, Gümüş Firma, Yeme İçme kategorisinde bulunan Tarsı Tarhana sitemize 20.02.15 tarihinde eklenmiş ve 38 kişi tarafından ziyaret edilmiştir